I-III OJH 2010-13

Patroni i sponsorzy

 

Wojewoda Wielkopolski

 

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

 

Fedele

 

Elite

 

GRUPO SM

 

Wydawnictwo Draco

 

LektorKlett

 

Funiber

 

Universidad Europea del Atlántico

KONTAKT Centrum Języków Obcych

Facebook


Zawieszenie działalności Olimpiady. Podziękowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Hadaś   
wtorek, 07 czerwca 2016 21:17


Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie, Rodzice,

Szanowni Sponsorzy, Patroni Honorowi i Partnerzy,

W imieniu Komitetu Głównego Olimpiady Języka Hiszpańskiego oraz dotychczasowego organizatora Olimpiady, Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego informujemy, że w tym roku zawieszamy organizację Olimpiady Języka Hiszpańskiego.  W związku z tym, niestety, nie złożyliśmy oferty w ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej otwartym konkursie na organizację i przeprowadzenie Olimpiady Języka Hiszpańskiego w latach szkolnych 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019.  To oznacza, że na pewno w nadchodzącym roku szkolnym (2016-2017) nie zorganizujemy kolejnej edycji Olimpiady.

Głównym powodem naszej decyzji jest potrzeba zaangażowania się w pracę naukową i dydaktyczną w najbliższych latach oraz sprostania innym licznym obowiązkom uczelnianym, które trudno byłoby pogodzić z dalszą organizacją OJH.

Cieszymy się, że przez ostatnie la​ta mieliśmy możliwość ​​zorganizowania ​sześciu​ edycji Olimpiady J​ęzyka​ Hiszp​ańskiego​, w których wzięło udział ​łącznie​ kilka tysięcy uczniów. ​Fakt, że nasza olimpiada cieszyła się tak dużą popularnością jest dla nas źródłem wielkiej satysfakcji i mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy zbierać owoce naszej wspólnej pracy.  ​Zaangażowaliśmy się bowiem nie tylko w przygotowanie zawodów, ale całego szeregu inicjatyw, warsztatów i innych wydarzeń, których celem było rozwijanie kompetencji zarówno uczniów,  jak i nauczycieli.

O​rganizacj​a​ tego przedsięwzięcia wymagała od nas wiele wysiłku i czasu, ale jej sukces nie byłby też możliwy bez wsparcia innych osób zaangażowanych w projekt (komitetów okręgowych, ekspertów i współpracowników). ​Jesteśmy także niezmiernie wdzięczni naszym sponsorom, patronom i partnerom za sześcioletnią współpracę.​

Wszystkim Państwu: dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom, rodzicom i wszystkim, którzy nas wspierali przez te lata serdecznie dziękujemy! Nie jest nam łatwo się pożegnać z Państwem, z tym projektem i jego ideą. Dlatego mówimy ​ „do zobaczenia​”, a nie „żegnajcie”!

Naszym drogim uczestnikom, bez względu na osiągnięte przez nich wyniki​, życzymy wszystkiego dobrego: wielu okazji do zdobywania wiedzy, poznawania świata i odkrywania jego różnorodności. A korzystając z okazji zachęcamy ​Was wszystkich ​również do udziału w ​pozostałych konkursach i olimpiadach przedmiotowych organizowanych przez inne instytucje.

Komitet organizacyjny OJH​:

dr Małgorzata Spychała,

dr Leonor​ Sagermann Bustinza,

mgr Justyna Hadaś,

mgr Filip Gołąb

 
Galeria zdjęć i podsumowanie III etapu VI OJH PDF Drukuj Email

Galeria zdjęć

Podsumowanie

 
Lista laureatów i finalistów VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 10 kwietnia 2016 13:00

Komitet Główny Olimpiady Języka Hiszpańskiego ma przyjemność poinformować, że w VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego 2015-2016 wyłonionych zostało 10 laureatów i 26 finalistów.

Po kliknięciu w pole "więcej" znajdą Państwo pełną listę laureatów i finalistów. Składamy serdeczne gratulacje naszym laureatom i finalistom, a także ich nauczycielom, rodzicom i opiekunom. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Już niedługo na naszej stronie internetowej znajdą Państwo więcej informacji o tegorocznym III Etapie.

 

Więcej…
 
Konkurs grupowy "En un lugar del Uruguay...". PDF Drukuj Email
środa, 21 października 2015 09:33

 

Drodzy uczniowie i nauczyciele,
serdecznie zapraszamy klasy uczące się języka hiszpańskiego do udziału w kolejnej odsłonie naszego konkursu towarzyszącego  Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego "En un lugar del Uruguay...".
Zadanie polega na stworzeniu materiału promocyjnego (broszury) o wybranym miejscu w Urugwaju. Broszura może mieć charakter mini-przewodnika, być zbiorem ciekawostek lub tekstem stworzonym na kształt informatora kulturalnego. Najważniejsze, by w ciekawy sposób wprowadzała hiszpańskojęzycznych czytelników w świat wybranego miasta, miasteczka, bądź miejsca, które warto odwiedzić, niekoniecznie ze względu na walory komercyjne, czy dlatego, że będzie to ośrodek masowej turystyki.

 

Więcej…
 
Warsztaty dla nauczycieli w ramach finału VI OJH - 9 kwietnia 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Hadaś   
środa, 23 marca 2016 13:24

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli (także tych niezwiązanych z VI Olimpiadą) do przybycia na warsztaty dydaktyczne, które odbędą się w ramach finału VI OJH w dniu 9 kwietnia 2016 roku w godzinach 9.00-11.30 w Collegium Novum, s. 402A.

Formularz rejestracyjny (po wypelnieniu, prosimy o wydruk formularza i przyniesienie go ze sobą na rejestrację)

Warsztaty pod tytułem: MIL Y UNA RAZONES PARA LEER: CLAVES DIDÁCTICAS, poprowadzi Pilar García García z Wydawnictwa SM. Po kliknięciu w pole więcej, poznają Państwo szczegóły.

Więcej…
 
Sponsorzy VI OJH PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2016 18:49

Niezmiernie nam miło poinformować, że sponsorami VI edycji Olimpiady są: Biuro ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii, stowarzyszenie FEDELE, Wydawnictwo Draco, Wydawnictwo LektorKlett, Wydawnictwo SM, Księgarnie Hiszpańskie ELITE, hotel Andersia, Centrum Języków Obcych KONTAKT i Kiribati Club.

Partnerami VI Olimpiady są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Filologii Romańskiej UAM, hostel Fusion, Hostel Explorer i Art-Hostel.

Nagrodę specjalną dla pierwszego laureata ufundowały Biuro ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii i FEDELE. Wydawnictwa i Księgarnie Hiszpańskie przekazały hojne nagrody dla nauczycieli uczestników Olimpiady.

Nagrody główne w Konkursie En un lugar del Uruguay zostały ufundowane przez Ambasadę Urugwaju w Polsce oraz Komitet Główny Olimpiady. Ponadto Centrum Języków Obcych KONTAKT z Poznania przygotowało nagrodę specjalną przeznaczoną dla uczniów z powiatu poznańskiego.

Zwycięzcy otrzymają też upominki od Rektora UAM oraz Dyrekcji Instytutu Filologii Romańskiej.

Wszystkim sponsorom i partnerom serdecznie dziękujemy za współpracę, w imieniu uczestników i ich nauczycieli!

 
KONKURS DLA GRUP: "En un lugar de Argentina..." PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 września 2014 11:10

Drodzy uczniowie i nauczyciele,


serdecznie zapraszamy klasy i inne grupy uczniów uczących się języka hiszpańskiego do udziału w nowym konkursie Olimpiady Języka Hiszpańskiego, realizowanym we współpracy z Ambasadą Republiki Argentyńskiej w Polsce.

Zadanie polega na stworzeniu materiału promocyjnego (broszury) o wybranym miejscu - tym razem w Argentynie. Broszura może mieć charakter mini-przewodnika, być zbiorem ciekawostek lub tekstem stworzonym na kształt informatora kulturalnego. Najważniejsze, by w ciekawy sposób wprowadzała hiszpańskojęzycznych czytelników w świat wybranego miasta, miasteczka, bądź innego miejsca, które warto odwiedzić, niekoniecznie ze względu na walory komercyjne, czy dlatego, że jest to ośrodek masowej turystyki.

Konkurs przeznaczony jest dla klas, kół języka hiszpańskiego oraz innych grup uczniów, które wykonują zadanie pod okiem nauczyciela.

Uwaga:

Konkurs „En un lugar” jest konkursem grupowym. Minimalna liczba uczestników grupy to 3 osoby, pracujące pod opieką nauczyciela. Prace indywidualne nie będą przyjmowane. W przypadku szkół, w których wystąpią trudności ze stworzeniem co najmniej trzyosobowej grupy, nie ma wymogu, by wszystkie osoby uczestniczące uczyły się języka hiszpańskiego. Wkład niektórych uczestników grupy może być bowiem pozajęzykowy (np. wykonanie szaty graficznej pracy, współtworzenie koncepcji pracy, poszukiwanie informacji).

Szczegóły dotyczące konkursu, znajdują się pod tym linkiem.

 

 
Program III etapu i ważne informacje dla uczestników finału VI OJH i ich nauczycieli PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 18:59

Informacje o noclegach, zwrocie kosztów i inne cenne wskazówki dla uczestników i ich opiekunów znajdą Państwo po kliknięciu w link więcej.

Więcej…
 
KONKURS "En un lugar del Uruguay..." - wyniki PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 00:00

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, iż jury dokonało analizy prac konkursowych “En un lugar del Uruguay…” oraz postanowiło nagrodzić następujące prace:

I miejsce:
“ Visita Uruguay” wykonaną przez uczniów Gimnazjum 23 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy.

II miejsce:
“ El ABC de Uruguay con Gauchito” wykonaną przez uczniów Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie.

III miejsce:
“El cuento de seis y un lugares, o mi viaje por Uruguay” wykonaną przez uczniów I LO w Bydgoszczy.

Jury przyznało również wyróżnienia za prace:

 

Więcej…
 
Lista osób zakwalifikowanych do III etapu VI OJH PDF Drukuj Email
wtorek, 08 marca 2016 09:44

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność opublikować listę osób zakwalifikowanych do III etapu VI OJH. Serdecznie gratulujemy przyszłym uczestnikom finału jak i wszystkim osobom, które wzięły udział w etapie okręgowym naszej Olimpiady. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, którzy wspierali uczestników zawodów przez cały czas trwania VI edycji.
Osoby zakwalifikowane do III etapu prosimy o PILNE wypełnienie i przesłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. TABELI UCZESTNIKA FINAŁU VI OJH (do 14 marca 2016). Przesłanie tabeli jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału w III etapie.
III etap odbędzie się w Poznaniu:
- cz. pisemna: 8.04. 2016 - godz. 14.00-18.00
- cz. ustna: 9.04.2016 - godz. 8.30-14.00
- uroczyste zakończenie: 10.04.2016 - godz. 10.00-13.00


Pozostałe ważne informacje, w tym ramowy program finału znajdą Państwo wkrótce na stronie w komunikacie "Ważne informacje dla uczestników finału VI OJH i ich nauczycieli". Prosimy zaglądać regularnie na stronę OJH.
Z pozdrowieniami,
Komitet Organizacyjny

 
II etap VI OJH - miejsca zawodów, ośrodki noclegowe i wskazówki praktyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 grudnia 2015 15:52

Drodzy Uczestnicy i Nauczyciele Koordynujący!

Po kliknięciu w pole “więcej” znajdą Państwo informacje dotyczące miejsc przeprowadzenia II etapu VI OJH w poszczególnych okręgach. Ponadto znajdują się tam informacje praktyczne, które będą na bieżąco aktualizowane. Przypominamy, że rejestracja, etap pisemny oraz ustny odbędą się w dniu 26.02.2016 (począwszy od godziny 8.15). Dodaliśmy również informacje o salach oraz listę ośrodków noclegowych w większości okręgów.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7

Partnerzy

 

Embajada de Espana

 

Logo Ambasady Królestwa Hiszpanii w Polsce

 

Chcę Hiszpanii!

 

Ambasada Republiki Argentyńskiej

Ambasada
Republiki Argentyńskiej

 

Ambasada Kolumbii

Ambasada Kolumbii

 

Ambasada Kuby

Ambasada Kuby

 

Ambasada Panamy w Polsce
Ambasada Panamy

 

Ambasada Peru

Ambasada Peru

 

Embajada del Uruguay Polonia

Embajada del Uruguay
Polonia

 

Ambasada Boliwariańskiej Republiki Wenezueli​

 

Logo Instytutu Filologii Romańskiej UAM

 

Logo Fundacji Języków i Kultur SFERA

 

AndersiaFusion Hostel

 

Hostel Explorer

 

Kiribati Club
ThemZa