Strona główna

Wydarzenia

Rekrutacja
16.07.2018.
 
Stypendium dla Portugalisty
16.07.2018.
Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że został rozstrzygnięty kolejny konkurs na Portugalistę UAM roku 2017/2018. Tegorocznym stypendystą Jerónimo Martins S.A. i Camões, I.P. został student I roku Filologii Portugalskiej, Józef Jan Ręba. Serdeczne gratulacje!
 
Tradycyjny letni maraton Fado
11.07.2018.
 Jak co roku, od pierwszej niedzieli lipca przez kolejnych dziewięć, o zwyczajowej godzinie 15:10, można posłuchać w Radiu Emaus fadowych opowieści z sezonu 2017/18. Powtórki w sobotnie wieczory o 21:10.
Serdecznie zapraszamy!
 
I Jornadas didácticas de Difusión para profesores de ELE en Polonia
25.06.2018.
 W dniach 9 i 10 czerwca 2018r. w Instytucie Filologii Romańskiej odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka hiszpańskiego I Jornadas didácticas de Difusión para profesores de ELE en Polonia. Wzięli w niej udział prelegenci i uczestnicy z Polski i krajów hiszpańskiego obszaru językowego.
Wydarzenie to wpisuje się w ramy współpracy z otoczeniem i zostało objęte patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii oraz Instytutu Cervantesa w Krakowie.
 
Spektakl "Notre - Dame de Paris"
18.06.2018.
 Słowno - muzyczna współpraca między studentkami IFRom i uczniami

W dniu 28 maja 2018 roku uczniowie z klasy dwujęzycznej z językiem francuskim  z poznańskiego Marcinka wystawili spektakl „Notre – Dame de Paris". Spektakl został przygotowany na podstawie wybranych wątków z powieści Wiktora Hugo „Katedra Marii Panny w Paryżu" i oryginalnego spektaklu „Notre-Dame de Paris" autorstwa Luc'a Plamandon i Richard'a Cocciante. Premiera spektaklu miała miejsce prawie 20 lat temu, 16 września 1998 roku w Paryżu.
Czytaj całość…
 
Dni Różnorodności Kulturowej 2018
11.06.2018.
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Dni Różnorodności Kulturowej 2018: fotorelacja, krótki reportaż TVK Winogrady , materiały wideo zarejestrowane przez UAM.TV: Język gestów w różnych kulturach , Piknik różnorodności smakowych . Nasz Instytut reprezentowali:
prof. Ingeborga Beszterda, która wygłosiła niezwykle interesujący wykład na temat Karnawału w Wenecji;
mgr Marcello Giusto i mgr Agata Zielińska, którzy przygotowali i przeprowadzili warsztaty pt. Jak zrobić maskę na karnawał w Wenecji;
mgr Giuseppe Rafaelli, przedstawiciel Włoch w Speed Talking.

Więcej informacji na stronie:
 
Félicitations!
11.06.2018.
 Za swój film krótkometrażowy w języku francuskim Des rectangles lumineux  nasze studentki II roku LIC filologii romańskiej: Ola Łastówka, Kasia Jasińska i Zosia Grzelka,  otrzymały pierwszą nagrodę podczas międzynarodowego festiwalu Frankofilm w Zielonej Górze! Tematem XIV edycji festiwalu 2018 było światło la lumière, a gościem honorowym znany polski aktor mieszkający we Francji - Wojciech Pszoniak.
http://frankofilm.pl/aktualnosci/
 
Konkurs Tłumaczeniowy IV - wyniki
23.05.2018.
 18 maja 2018 roku zostały wręczone nagrody w IV Konkursie tłumaczeniowym. Jury tegorocznej edycji przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagrodę pani Soni Jankowiak w kategorii przekład tekstu publicystycznego  Jean d’Ormesson, si léger et si grave Anny Fuldy
I nagrodę pani Magdalenie Wegner w kategorii przekład tekstu publicystycznego El nacionalismo en Cataluña Maria Vargasa Llosy
I nagrodę pani Aleksandrze Żmijewskiej w kategorii przekład tekstu literackiego Dictionnaire amoureux de la Belgique (fragmenty) Jeana-Baptiste’a Baroniana
Wyróżnienie pani Monice Różowicz za przekład tekstu publicystycznego Jean d’Ormesson, si léger et si grave Anny Fuldy
Wyróżnienie pani Kamili Sagan przekład tekstu literackiego Dictionnaire amoureux de la Belgique (fragmenty) Jeana-Baptiste’a Baroniana

Serdecznie gratulujemy Laureatkom i zapraszamy do udziału w następnej edycji.
 
Studenci wyjeżdżający na Erasmusa
27.03.2018.
Informacja dla studentów wyjeżdżających na Erasmusa w przyszłym roku akademickim: Proszę uzupełnić informacje w formularzu wyjazdowym w systemie USOSweb. Zatwierdzone i wydrukowane formularze należy przekazać do podpisu koordynatorowi instytutowemu programu Erasmus+ (Jędrzej Pawlicki, pok. 510A).
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 14