Strona główna
Studia za granicą Drukuj

Obowiązki koordynatora programu Erasmus w Instytucie Filologii Romańskiej pełni dr Jędrzej Pawlicki, e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 Porady dla studentów IFRom wyjeżdżających na Erasmusa:

1. Program Erasmus+ jest obsługiwany przez różne osoby z naszego Wydziału. Właściwe rozeznanie podziału kompetencji skróci czas załatwiania Twojej sprawy.
 - W celu podpisania umowy, podania numeru konta walutowego i rozliczenia wyjazdu po powrocie kontaktuj się z wydziałowym koordynatorem programu:
mgr Joanna Stojek, biuro 101B, Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
  - W sprawie zatwierdzenia karty ekwiwalencji kontaktuj się z dyrektor IFRom ds. dydaktycznych:
dr Leonor Sagermann Bustinza, 511A, Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 - W związku z rekrutacją, zatwierdzeniem programu zajęć (LA) w systemie USOSweb oraz podpisaniem wstępnej wersji karty ekwiwalencji przed wyjazdem kontaktuj się z instytutowym koordynatorem programu:
dr Jędrzej Pawlicki, 510A, Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
2. Niezależnie od tego, jakie zajęcia będziesz zaliczać po powrocie, jesteś zobowiązany zdobyć podczas pobytu na uczelni goszczącej min. 30 punktów ECTS. W systemie USOSweb będą zatwierdzane tylko programy zajęć obejmujące min. 30 punktów.
3. Wypełniając LA w systemie USOSweb koniecznie uzupełnij informację o liczbie punktów ECTS do zdobycia za dane zajęcia. Nazwy zajęć wpisuj w języku wykładowym.
4. Układając program zajęć, zwróć uwagę na to, jakie przedmioty będziesz musiał/musiała zaliczyć po powrocie. Nie rejestruj się na zajęcia w systemie USOSweb. Zrobisz to po powrocie tylko w związku z przedmiotami zaliczanymi
po zakończeniu stypendium. Do protokołu w systemie dopisze Cię koordynator USOSweb danej filologii.
5. Aby rozliczyć się z wyjazdu po powrocie, zanieś do wydziałowego biura programu (101B) następujące dokumenty: wydrukowane i podpisane przez zagranicznego koordynatora LA, kartę pobytu z uzupełnionymi datami, transkrypt ocen, kartę ekwiwalencji podpisaną przez dyrektor ds. dydaktycznych i dziekana, ankietę.
6. Zgodnie z decyzją Rady Instytutu nie ma możliwości przedłużenia pobytu zagranicą.
7. Przed wyjazdem skontaktuj się z wykładowcami, których zajęć nie zaliczysz w ramach ekwiwalencji przedmiotów. Umożliwi to prowadzącym zlecenie Ci dodatkowych zadań w celu zaliczenia przedmiotu jeszcze przed powrotem z Erasmusa.

 Formularz kwalifikacyjny studia

 Formularz kwalifikacyjny praktykiPDF Erasmus+ rekrutacja na rok akademicki 2018/2019
PDF Erasmus+ zasady rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 PDF Application form (strony 3-4: formularz Transcript of Records, strona 5: LA)
PDF Formularz - konto polskie walutowe
PDF Potwierdzenie pobytu
PDF Transcript of work (dla studentów wyjeżdżających na praktyki; do wydrukowania na papierze firmowym instytucji przyjmującej)
PDF Karta ekwiwalencji