I Jornadas didácticas de Difusión para profesores de ELE en Polonia Drukuj
25.06.2018.
 W dniach 9 i 10 czerwca 2018r. w Instytucie Filologii Romańskiej odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka hiszpańskiego I Jornadas didácticas de Difusión para profesores de ELE en Polonia. Wzięli w niej udział prelegenci i uczestnicy z Polski i krajów hiszpańskiego obszaru językowego.
Wydarzenie to wpisuje się w ramy współpracy z otoczeniem i zostało objęte patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii oraz Instytutu Cervantesa w Krakowie.
 
Spektakl "Notre - Dame de Paris" Drukuj
18.06.2018.
 Słowno - muzyczna współpraca między studentkami IFRom i uczniami

W dniu 28 maja 2018 roku uczniowie z klasy dwujęzycznej z językiem francuskim  z poznańskiego Marcinka wystawili spektakl „Notre – Dame de Paris". Spektakl został przygotowany na podstawie wybranych wątków z powieści Wiktora Hugo „Katedra Marii Panny w Paryżu" i oryginalnego spektaklu „Notre-Dame de Paris" autorstwa Luc'a Plamandon i Richard'a Cocciante. Premiera spektaklu miała miejsce prawie 20 lat temu, 16 września 1998 roku w Paryżu.
Czytaj całość…
 
Dni Różnorodności Kulturowej 2018 Drukuj
11.06.2018.
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Dni Różnorodności Kulturowej 2018: fotorelacja, krótki reportaż TVK Winogrady , materiały wideo zarejestrowane przez UAM.TV: Język gestów w różnych kulturach , Piknik różnorodności smakowych . Nasz Instytut reprezentowali:
prof. Ingeborga Beszterda, która wygłosiła niezwykle interesujący wykład na temat Karnawału w Wenecji;
mgr Marcello Giusto i mgr Agata Zielińska, którzy przygotowali i przeprowadzili warsztaty pt. Jak zrobić maskę na karnawał w Wenecji;
mgr Giuseppe Rafaelli, przedstawiciel Włoch w Speed Talking.

Więcej informacji na stronie:
 
Félicitations! Drukuj
11.06.2018.
 Za swój film krótkometrażowy w języku francuskim Des rectangles lumineux  nasze studentki II roku LIC filologii romańskiej: Ola Łastówka, Kasia Jasińska i Zosia Grzelka,  otrzymały pierwszą nagrodę podczas międzynarodowego festiwalu Frankofilm w Zielonej Górze! Tematem XIV edycji festiwalu 2018 było światło la lumière, a gościem honorowym znany polski aktor mieszkający we Francji - Wojciech Pszoniak.
http://frankofilm.pl/aktualnosci/
 
Zaproszenie na konferencję Drukuj
08.06.2018.
W dniach 11 i 12 czerwca 2018r. w Instytucie Filologii Romańskiej odbędzie się konferencja naukowa pt. „Formes du vivant, formes de littérature. Forms of life, forms of literature”. Konferencja jest częścią realizacji projektu „Formy życia, formy literatury” (0237/NPRH4/H2b/83/2016) kierowanego przez prof. UAM dra hab. Mirosława Lobę. Projekt finansowany jest  przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (2016-2019). Serdecznie zapraszamy do udziału w obradach i dyskusji!     Program konferencji