Strona główna

Wydarzenia

Cykl wykładów o związkach między literaturą, autobiografią i kinem
16.04.2019.
 Pracownia Katalonistyki IFR zaprasza na wykłady prof. Virgilio Tortosy (Universitat d’Alacant) i dr. Lídii Carol (Università di Verona) w języku hiszpańskim i katalońskim. Wykłady zostaną wygłoszone w dniach 25 i 26 kwietnia 2019 r. Szczegółowe informacje na plakacie obok.
 
Dzień hiszpańskojęzyczny w naszym Instytucie
10.04.2019.
 10 kwietnia 2019 r. gościliśmy uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu. Młodzież miała okazję doświadczyć jak wyglądają u nas zajęcia językowe, odbyła serię warsztatów z języka hiszpańskiego, które dla nich specjalnie przygotowała Pani mgr Joanna Fernandez i Pan dr Raúl Fernández Jódar. Nie obyło się bez wykładu, w końcu licealiści mieli poczuć się jak studenci. Wykład pt. 'Fotografia i pamięć, czyli o negatywach z „walizki meksykańskiej” między Hiszpanią, Francją i Meksykiem', wygłosiła na tę okoliczność dr Judyta Wachowska.

Bardzo dziękujemy uczestnikom i wykładowcom.
 
Erasmus
05.04.2019.
Informacja dla studentów wyjeżdżających na Erasmusa w przyszłym roku akademickim: proszę uzupełnić informacje w formularzach wyjazdowych w USOS-ie. Zatwierdzoną i podpisaną przez koordynatora instytutowego wersję formularza należy zanieść do biura wydziałowego programu Erasmus+ (pok. 121B). Kontakt z koordynatorem instytutowym: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
 
Odwiedziny polsko-baskijskiej grupy młodzieży
01.04.2019.
 28 marca br. nasz Instytut odwiedziła polsko-baskijska grupa młodzieży, aby spotkać się ze studentkami uczącymi się języka baskijskiego na UAM. Uczniowie XX Liceum w Poznaniu wraz z nauczycielami i goszczącą u nich 25 osobową grupą ze szkoły średniej w Kraju Basków (Urretxu), mieli okazję posłuchać o wydarzeniach promujących język i kulturę baskijską w Poznaniu, o językowej ofercie na naszych filologiach oraz o doświadczeniach osób, które wybrały naukę euskary na naszej uczelni. O możliwościach i zaletach uczenia się języków hiszpańskiego i baskijskiego w Instytucie Filologii Romańskiej opowiedziały Leonor Sagermann Bustinza i Justyna Hadaś, przy wsparciu Marty Retuerto i Maitane Osy. Goście z Kraju Basków przygotowali krótką prezentację oraz quiz o swojej prowincji (Gipuzkoa), a potem wzięli udział w konkursie prowadzonym przez wykładowczynie z IFRom.
 
Konkurs tłumaczeniowy
27.03.2019.
 Koło Naukowe Hispanistów UAM wraz z Pracownią Katalonistyki zaprasza wszystkich studentów do udziału w Konkursie Tłumaczeniowym Sant Jordi. Przetłumaczone teksty podpisane pseudonimem prosimy o przesyłanie na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć w obu formatach: Word i PDF.
Więcej informacji w regulaminie konkursu i pod adresem mailowym: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 
Erasmus+
05.03.2018.
W zakładce Erasmus pojawił się regulamin rekrutacji na praktyki w ramach programu Erasmus+.
 
Plejada
10.03.2017.
 
Platforma Office 365
28.01.2016.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza swoich studentów, doktorantów, oraz pracowników posiadających przypisane licencje dostępowe (tzw. CAL) do korzystania z platformy Office 365
 
Język francuski
18.01.2013.
 Dlaczego wybrać dla swojego dziecka język francuski ?
Prezentacja po polsku i francusku .