Strona główna

Wydarzenia

Portugalomania
23.04.2015.
 Zapraszamy na kolejne wykłady otwarte o krajach portugalskojęzycznych w ramach cyklu Portugalomania, które odbędą się w maju, 7.05 oraz  21.05, w Domu Bretanii (Stary Rynek 37). Szczegółowy program wykładów na plakacie.
Organizatorzy: IFROM UAM, Dom Bretanii, Instituto Camoes oraz Koło Naukowe Portugalistów Lusomundo
 
Zaproszenie na wykłady
20.04.2015.
 Pracownia Katalonistyki IFR zaprasza na cykl wykładów o pamięci historycznej w Hiszpanii, ogłoszony przez Belén Moreno z Universidad Complutense de Madrid. Wykłady odbędą się w piątek 24.04 i czwartek 30.04. Szczegółowe informacje na plakacie obok.
 
Międzywydziałowe Koło Naukowe Italianistów
16.04.2015.
 Pod koniec marca Międzywydziałowe Koło Naukowe Italianistów zorganizowało spotkanie „Fa' la conoscenza con l'opera!" i wyjście do Teatru Wielkiego w Poznaniu, których celem była popularyzacja włoskiej muzyki operowej. Podczas spotkania 27.03.2015 studenci IV roku filologii włoskiej- Marcello Giusto i Paweł Binek- przybliżyli treść, biografie kompozytorów oraz formę dwóch jednoaktowych włoskich oper: „Rycerskości wieśniaczej" Pietra Mascagniego oraz „Pajaców" Ruggera Leoncavalla. Następnie 31.03.2015 grupa wykładowców i studentów udała się do Teatru Wielkiego, by obejrzeć obydwa dzieła. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne planowane przez Koło Naukowe Italianistów wydarzenia operowe!
 
Kwietniowo .... z Camané
16.04.2015.
 W kwietniu w Emaus faduje Camané. Zapraszamy!
Niedziela, 19.04,  godz. 15:10
Sobota, 25.04, godz. 21.15
 
Piękne czy wierne? Po prostu: lojalne!
20.03.2015.
 Takie powinno być tłumaczenie zdaniem naszego gościa – Jarosława Mikołajewskiego, italianisty, pisarza, tłumacza i dziennikarza. Była okazja, by porozmawiać nie tylko o przekładach włoskiej literatury, usłyszeliśmy bowiem wiele ciekawych anegdot ze świata ludzi pióra. A przede wszystkim wielu z nas nabrało zapału, by odważniej podejść do literackich tłumaczeń. Współorganizatorem spotkania było wydawnictwo Media Rodzina.
 
Zaproszenie na konferencję
17.03.2015.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Instytut Germanistyki oraz Instytut Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają do udziału w dorocznej konferencji "Wielojęzyczność i międzykulturowość w glottodydaktyce" konferencja odbędzie się w dniach 7-9 września 2015 roku w Instytucie Germanistyki i Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, w nowym gmachu Wydziału Neofilologii UW w Warszawie przy ulicy Dobrej 55. Szczegóły konferencji
 
CERTYFIKATY  PORTUGALSKI
04.03.2015.

Do 30 kwietnia są otwarte zapisy na majowe egzaminy certyfikacyjne z j. portugalskiego (25 – 28 maja). Zainteresowanych zapraszamy na stronę CAPLE: http://caple.letras.ulisboa.pt/ .
Wszelkie informacje dostępne również u koordynatora poznańskiego centrum egzaminacyjnego: Grażyna Jadwiszczak Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Powodzenia!
 
Dotknąć historii
03.03.2015.
 Pięć dni (od 26 lutego do 2 marca) trwała Spedizione dei Cinque studentów III roku filologii włoskiej, którzy postanowili dotknąć dziejów, jakie poznawali w ramach zajęć PNJW. Nic więc dziwnego, że weszli do Rzymu - niczym wojska piemonckie w 1870 r. - przez Porta Pia. W Muzeum Zjednoczenia (nucąc hymn włoski) szukali spodni i butów Garibaldiego, a Muzeum Emigracji przypomniało im losy Włochów na przełomie XIX i XX w. Znaną z zajęć historię Holokaustu sugestywnie ukazywała wielka, rocznicowa wystawa, gdzie zgromadzono wiele pamiątek – w sporej części pochodzących z Auschwitz. Ważnym elementem Spedizione dei Cinque był pobyt grupy na terenie rzymskiego getta.
Czytaj całość…
 
Studenci hispanistyki
23.02.2015.
W ramach dodatkowych zajęć w sem. letnim jest szansa uczestniczenia w sem. spec. dr Arkadiusza Żychlińskiego (IFG &PPG) poświęconych w całości twórczości Roberta Bolaño - jednego z najbardziej kultowych pisarzy latynoamerykańskich: "Melancholia sprzeciwu. Antropofikcje Roberta Bolaño", (konw.), pt. 12.00-13.30, Coll. Novum, s. 420B. Zgłoszenia udziału na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 11