Strona główna

Wydarzenia

Rekrutacja
27.07.2015.
 
Informacja
27.07.2015.
 W ramach XXIX Jornades Internacionals per a Professors de Català, które odbyły się od 20 do 23 lipca 2015 r. w Lleidzie (Katalonia), dr Alfons Gregori, kierownik Pracowni Katalonistyki IFR, przedstawił poster dot. lektoratu języka katalońskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza od jego powstania w 1989 r. do dziś. Podczas prezentacji, która budziła zainteresowania wśród wielu innych wykładowców języka i kultury katalońskiej, podkreślono rolę internacjonalizacji i organizacji akademickich wydarzeń dla rozwoju Katalonistyki w IFRom.
 
Wakacyjne Fado w Radiu Emaus
01.07.2015.
 Od pierwszej lipcowej niedzieli powtórki z sezonu 2014/2015 programu „Grażyny Jadwiszczak opowieści o Fado”. Spragnionych odrobiny melancholii w kolorze SAUDADE, zapraszamy! Niedziele, godz. 15:10 i soboty, godz. 21:10.
 
Stypendium dla Portugalisty
01.07.2015.
Camões, I.P. pragnie z radością poinformować, że w 3 edycji Stypendium dla Portugalisty [Jerónimo Martins / Camões, I.P] laureatką została studentka II roku Portugalistyki, Zuzanna Harkawik. Gratulujemy i życzymy powodzenia !
 
Festiwal Nauki i Sztuki
08.05.2015.
 W ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w dniu 16 kwietnia br., pracownicy Instytutu Filologii Romańskiej zorganizowali pokazowe lekcje języków obcych skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
Czytaj całość…
 
Międzywydziałowe Koło Naukowe Italianistów
16.04.2015.
 Pod koniec marca Międzywydziałowe Koło Naukowe Italianistów zorganizowało spotkanie „Fa' la conoscenza con l'opera!" i wyjście do Teatru Wielkiego w Poznaniu, których celem była popularyzacja włoskiej muzyki operowej. Podczas spotkania 27.03.2015 studenci IV roku filologii włoskiej- Marcello Giusto i Paweł Binek- przybliżyli treść, biografie kompozytorów oraz formę dwóch jednoaktowych włoskich oper: „Rycerskości wieśniaczej" Pietra Mascagniego oraz „Pajaców" Ruggera Leoncavalla. Następnie 31.03.2015 grupa wykładowców i studentów udała się do Teatru Wielkiego, by obejrzeć obydwa dzieła. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne planowane przez Koło Naukowe Italianistów wydarzenia operowe!
 
Piękne czy wierne? Po prostu: lojalne!
20.03.2015.
 Takie powinno być tłumaczenie zdaniem naszego gościa – Jarosława Mikołajewskiego, italianisty, pisarza, tłumacza i dziennikarza. Była okazja, by porozmawiać nie tylko o przekładach włoskiej literatury, usłyszeliśmy bowiem wiele ciekawych anegdot ze świata ludzi pióra. A przede wszystkim wielu z nas nabrało zapału, by odważniej podejść do literackich tłumaczeń. Współorganizatorem spotkania było wydawnictwo Media Rodzina.
 
Zaproszenie na konferencję
17.03.2015.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Instytut Germanistyki oraz Instytut Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają do udziału w dorocznej konferencji "Wielojęzyczność i międzykulturowość w glottodydaktyce" konferencja odbędzie się w dniach 7-9 września 2015 roku w Instytucie Germanistyki i Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, w nowym gmachu Wydziału Neofilologii UW w Warszawie przy ulicy Dobrej 55. Szczegóły konferencji
 
Dotknąć historii
03.03.2015.
 Pięć dni (od 26 lutego do 2 marca) trwała Spedizione dei Cinque studentów III roku filologii włoskiej, którzy postanowili dotknąć dziejów, jakie poznawali w ramach zajęć PNJW. Nic więc dziwnego, że weszli do Rzymu - niczym wojska piemonckie w 1870 r. - przez Porta Pia. W Muzeum Zjednoczenia (nucąc hymn włoski) szukali spodni i butów Garibaldiego, a Muzeum Emigracji przypomniało im losy Włochów na przełomie XIX i XX w. Znaną z zajęć historię Holokaustu sugestywnie ukazywała wielka, rocznicowa wystawa, gdzie zgromadzono wiele pamiątek – w sporej części pochodzących z Auschwitz. Ważnym elementem Spedizione dei Cinque był pobyt grupy na terenie rzymskiego getta.
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 11