Strona główna

Wydarzenia

Rekrutacja
18.09.2018.
 
Dzień Studenta I roku (studia licencjackie)
18.09.2018.
Drodzy Studenci,
spotkanie inauguracyjne w ramach Dnia Studenta I roku (studia licencjackie) w Instytucie Filologii Romańskiej odbędzie się 28 września 2018 (piątek) - godz. 11.00, Collegium Novum, al. Niepodległości 4, sala C2.

Serdecznie zapraszamy!
Dyrekcja Instytutu Filologii Romańskiej UAM
 
"Tłumaczy tłum" - Noc Naukowców 2018 na Wydziale Neofilologii UAM
18.09.2018.
 Wydział Neofilologii UAM już po raz kolejny zaprasza do udziału w Nocy Naukowców. Tegoroczna edycja to spotkania z tłumaczami języków obcych: prezentacje, wykłady i warsztaty dotyczące całego spektrum zagadnień związanych z tłumaczeniami. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, które przygotowała Biblioteka Filologiczna Novum. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i rejestracji na wybrane wydarzenia.
 
POWR
12.09.2018.
Drodzy Kandydaci na studia magisterskie w trybie dziennym!
Studenci, którzy w roku akademickim 2018-2019 rozpoczną studia magisterskie w trybie dziennym, wezmą udział w projekcie POWR - Uniwersytet jutra. W ramach tego projektu programy studiów magisterskich zostały wzbogacone o profil specjalistyczny: traduktologiczny lub multimedialny (w zależności od kierunku), oraz o komponent ekonomiczny.
Zachęcamy do podjęcia u nas studiów i do zapoznania się z ich programem w zakładce "Studenci ".
 
Uwaga! Uwaga! Otwieramy piąty sezon FADO w Radiu EMAUS!!!
10.09.2018.
 Metal, Wieki Średnie i Amalia Rodrigues – to wszystko w powakacyjnym powrocie w świat Fado poznańskiego Radia Emaus. Zapraszamy z hukiem i niezwykłym urokiem portugalskich trubadurów!
Niedziela, 23 września ’18 godz. 15:10, sobota, 29 września ’18 godz. 21:10.

 
I Jornadas didácticas de Difusión para profesores de ELE en Polonia
25.06.2018.
 W dniach 9 i 10 czerwca 2018r. w Instytucie Filologii Romańskiej odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka hiszpańskiego I Jornadas didácticas de Difusión para profesores de ELE en Polonia. Wzięli w niej udział prelegenci i uczestnicy z Polski i krajów hiszpańskiego obszaru językowego.
Wydarzenie to wpisuje się w ramy współpracy z otoczeniem i zostało objęte patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii oraz Instytutu Cervantesa w Krakowie.
 
Spektakl "Notre - Dame de Paris"
18.06.2018.
 Słowno - muzyczna współpraca między studentkami IFRom i uczniami

W dniu 28 maja 2018 roku uczniowie z klasy dwujęzycznej z językiem francuskim  z poznańskiego Marcinka wystawili spektakl „Notre – Dame de Paris". Spektakl został przygotowany na podstawie wybranych wątków z powieści Wiktora Hugo „Katedra Marii Panny w Paryżu" i oryginalnego spektaklu „Notre-Dame de Paris" autorstwa Luc'a Plamandon i Richard'a Cocciante. Premiera spektaklu miała miejsce prawie 20 lat temu, 16 września 1998 roku w Paryżu.
Czytaj całość…
 
Dni Różnorodności Kulturowej 2018
11.06.2018.
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Dni Różnorodności Kulturowej 2018: fotorelacja, krótki reportaż TVK Winogrady , materiały wideo zarejestrowane przez UAM.TV: Język gestów w różnych kulturach , Piknik różnorodności smakowych . Nasz Instytut reprezentowali:
prof. Ingeborga Beszterda, która wygłosiła niezwykle interesujący wykład na temat Karnawału w Wenecji;
mgr Marcello Giusto i mgr Agata Zielińska, którzy przygotowali i przeprowadzili warsztaty pt. Jak zrobić maskę na karnawał w Wenecji;
mgr Giuseppe Rafaelli, przedstawiciel Włoch w Speed Talking.

Więcej informacji na stronie:
 
Félicitations!
11.06.2018.
 Za swój film krótkometrażowy w języku francuskim Des rectangles lumineux  nasze studentki II roku LIC filologii romańskiej: Ola Łastówka, Kasia Jasińska i Zosia Grzelka,  otrzymały pierwszą nagrodę podczas międzynarodowego festiwalu Frankofilm w Zielonej Górze! Tematem XIV edycji festiwalu 2018 było światło la lumière, a gościem honorowym znany polski aktor mieszkający we Francji - Wojciech Pszoniak.
http://frankofilm.pl/aktualnosci/
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 15