Strona główna
Rekrutacja
14.06.2017.
 
Fado Emaus na pożegnanie sezonu 2016/2017
14.06.2017.
 Z powodu kłopotów natury technicznej odcinek audycji „Grażyny Jadwiszczak opowieści o fado” przewidziany na maj zostanie wyemitowany w terminie czerwcowym. Przepraszamy za zmianę planów i zapraszamy do odbiorników!
Niedziela, 18 czerwca 2017, godz. 15:10. Sobota, 24 czerwca 2017, godz. 21:10.

 
Maraton z... historią
12.06.2017.
 Tradycyjnie już studenci III roku filologii włoskiej swoją edukację zakończyli wspólnym oglądaniem filmu "La meglio gioventu'" (9.06.2017 r.). Ta sześciogodzinna produkcja pokazuje historię Włoch od lat '60 ub. stulecia po początek XXI w. Członkowie rodziny Carati ratują florenckie zabytki (powódź z 1966 r.), walczą o godność osób psychicznie chorych (Legge Basaglia), biorą udział w manifestacjach studenckich, możemy ich też znaleźć po obu stronach barykady anni di piombo. Tym właśnie wydarzeniom poświęcone były na III roku zajęcia PNJW z konwersacji i słuchania. Uzupełnieniem 8-godzinnego maratonu były ćwiczenia związane z filmem. Więcej zdjęć w galerii.
 
Kobieta związana z Uniwersytetem
12.06.2017.
W majowym numerze miesięcznika "Życie Uniwersyteckie", poświęconym kobietom związanym z Uniwersytetem, ukazał się tekst doktorantki z Instytutu Filologii Romańskiej, mgr Brygidy Sawickiej-Stępińskiej.
 
Konkurs
12.06.2017.
 QUIZ O KULTURZE I JĘZYKU FRANCUSKIM dla wszystkich
Organizator: Instytut Francuski w Polsce
Jesteś uczniem gimnazjum lub liceum, studiujesz, a może już skończyłeś naukę? Uczysz się języka francuskiego? A może po prostu szukasz nowego wyzwania i myślisz o nauce języka obcego? Interesuje Cię muzyka albo kino francuskie?
To nasz quiz jest właśnie dla Ciebie! 65 pierwszych osób, które odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania otrzyma nagrody od naszych partnerów.
Czytaj całość…
 
Majowe miganie z italianistami
01.06.2017.
 Koło Naukowe Fratelli d'Italia zaprosiło na dwa spotkania z językiem migowym. Aleksandra Włodarczak i Olgierd Kosiba, wykładowcy i tłumacze tego języka, najpierw (16 maja 2017 r.) wprowadzili nas w świat osób głuchych, opowiedzieli o różnicach w nauczaniu i uczeniu się migania. Dwa tygodnie później (29 maja 2017 r.) mieliśmy okazję spróbować swych sił w niefonicznych konwersacjach. W warsztatach wzięli udział studenci, pracownicy UAM oraz goście koła. Więcej zdjęć w galerii.
 
Informacja
29.05.2017.
 Dr hab. Alfons Gregori jest jedną z osób wyróżnionych tegoroczną nagrodą „Josep Maria Batista i Roca – Memorial Enric Garriga Trullols”. Nagroda ta od prawie trzydziestu lat jest przyznawana przez Institut de Projecció Exterior de la Cultura Catalana (Instytut Międzynarodowego Rozpowszechniania Kultury Katalońskiej) uczonym, aktywistom, biznesmenom oraz artystom za promowanie kultury i przybliżanie rzeczywistości narodu katalońskiego za granicą. W tym roku nagrodę poparły Federació Internacional d’Entitats Catalanes (Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Katalońskich) oraz Samorząd Katalonii. Szczegółowe informacje na dokumencie obok [po katalońsku].
 
Wyniki III Konkursu tłumaczeniowego
15.05.2017.
 Informacja na plakacie.
 
Nagroda Ambasadorów krajów frankofońskich
27.03.2017.
 Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że Pan Prof. Mirosław Loba, Dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej, został w dniu 24 marca 2017 roku uhonorowany nagrodą  przyznawaną przez grupę Ambasadorów krajów frankofońskich działających w Polsce. Nagroda przyznawana jest corocznie jednej osobie w uznaniu za zaangażowanie i wkład w rozwój i promocję wartości frankofońskich. Serdecznie gratulujemy!
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 14