Strona główna

Wydarzenia

Ziemia obiecana - wystawa rzeźby
04.03.2015.
 Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej i Camões, I.P. zapraszają serdecznie na wystawę rzeźby A TERRA PROMETIDA portugalskiej artystki Any Rity Canhão. Szczegóły na plakacie.
 
CERTYFIKATY  PORTUGALSKI
04.03.2015.

Do 30 kwietnia są otwarte zapisy na majowe egzaminy certyfikacyjne z j. portugalskiego (25 – 28 maja). Zainteresowanych zapraszamy na stronę CAPLE: http://caple.letras.ulisboa.pt/ .
Wszelkie informacje dostępne również u koordynatora poznańskiego centrum egzaminacyjnego: Grażyna Jadwiszczak Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Powodzenia!
 
W marcu....też na FADOWO
03.03.2015.
 Tym razem bawić i wzruszać będzie nas Carlos do Carmo. Zapraszamy do EMAUS!
Uwaga: zmiana terminów:
Premiera: niedziela, 22.03; godz. 15:10
Powtórka: sobota, 28.03; godz. 21:15.
 
Dotknąć historii
03.03.2015.
 Pięć dni (od 26 lutego do 2 marca) trwała Spedizione dei Cinque studentów III roku filologii włoskiej, którzy postanowili dotknąć dziejów, jakie poznawali w ramach zajęć PNJW. Nic więc dziwnego, że weszli do Rzymu - niczym wojska piemonckie w 1870 r. - przez Porta Pia. W Muzeum Zjednoczenia (nucąc hymn włoski) szukali spodni i butów Garibaldiego, a Muzeum Emigracji przypomniało im losy Włochów na przełomie XIX i XX w. Znaną z zajęć historię Holokaustu sugestywnie ukazywała wielka, rocznicowa wystawa, gdzie zgromadzono wiele pamiątek – w sporej części pochodzących z Auschwitz. Ważnym elementem Spedizione dei Cinque był pobyt grupy na terenie rzymskiego getta.
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na wykład
02.03.2015.
 Zespół d/s promocji Wydziału Neofilologii uprzejmie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Wykładów Otwartych.
Wykład pt. Demitologizacja Cervantesa wygłosi dr Wojciech Charchalis z naszego Instytutu.
W związku z wydaniem w październiku nowego przekładu Don Kichota mojego autorstwa opowiem o autorze tej wielkiej powieści. Cervantes w biografiach bywa utożsamiany ze stworzonym przez siebie bohaterem, jest przedstawiany jako wielki bohater, rycerz i poeta, ideał hiszpańskiego rycerza. Jednak jego prawdziwe życie było nieco inne i właśnie odbrązawianiem tego życia zajmiemy się na wykładzie.
Wykład odbędzie się 18 marca o godz. 17.00 w sali C3, Collegium Novum, al. Niepodległości 4.
Zapraszamy
 
Dzień Kanady
02.03.2015.
 Serdecznie zapraszamy na Dzień Kanady, który odbędzie się 9.03.2015 (poniedziałek) w Collegium Novum UAM, w sali 317A.  W planach wiele interesujących wykładów na temat kultury, literatury i języka zaproszonych specjalnie na tę okazję gości, dzięki którym będą mieli Państwo okazję przekonać się, że Frankofonia niejedno ma imię!  Zachęcamy do udziału wszystkich Wykładowców oraz Studentów Instytutu Filologii Romańskiej.
 
Zaproszenie na konferencję naukową
27.02.2015.
 Zakład Komparatystyki Literackiej zaprasza na konferencję naukową Le roman francophone contemporain, która odbędzie się w dniach 4.03-6.03.2015. Konferencja dedykowana jest pamięci Profesora Jerzego Lisa.
 
"Arcydzieła literatury hiszpańskiej" (6): Światła cyganerii
26.02.2015.
 Zakład Literatury Hiszpańskiej i Iberoamerykańskiej UAM zaprasza na szóste spotkanie z cyklu „Arcydzieła literatury hiszpańskiej". Wykład zatytułowany "Życie w «piekielnym kręgu» albo «tragiczna mojiganga»: Światła cyganerii Valle Inclána" wygłosi  prof. dr hab. Urszula Aszyk-Bangs z Uniwersytetu Warszawskiego.  Spotkanie odbędzie się  6 marca 2015 r. w sali C2 o godz. 11.30. Informacja o projekcie .
 
Studenci hispanistyki
23.02.2015.
W ramach dodatkowych zajęć w sem. letnim jest szansa uczestniczenia w sem. spec. dr Arkadiusza Żychlińskiego (IFG &PPG) poświęconych w całości twórczości Roberta Bolaño - jednego z najbardziej kultowych pisarzy latynoamerykańskich: "Melancholia sprzeciwu. Antropofikcje Roberta Bolaño", (konw.), pt. 12.00-13.30, Coll. Novum, s. 420B. Zgłoszenia udziału na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 15