Strona główna

Wydarzenia

Czerwcowe wykłady Portugalistów
27.05.2015.
 Zapraszamy na czerwcowe wykłady z cyklu PORTUGALOMANIA w dniach 11.06.2015 oraz 25.06.2015 w Domu Bretanii (Stary Rynek 37). Szczegółowy program wykładów na plakacie.
Organizatorzy: IFRom UAM, Dom Bretanii, Instituto Camoes oraz Koło Naukowe Portugalistów Lusomundo.
 
Festiwal Nauki i Sztuki
08.05.2015.
 W ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w dniu 16 kwietnia br., pracownicy Instytutu Filologii Romańskiej zorganizowali pokazowe lekcje języków obcych skierowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
Czytaj całość…
 
Międzywydziałowe Koło Naukowe Italianistów
16.04.2015.
 Pod koniec marca Międzywydziałowe Koło Naukowe Italianistów zorganizowało spotkanie „Fa' la conoscenza con l'opera!" i wyjście do Teatru Wielkiego w Poznaniu, których celem była popularyzacja włoskiej muzyki operowej. Podczas spotkania 27.03.2015 studenci IV roku filologii włoskiej- Marcello Giusto i Paweł Binek- przybliżyli treść, biografie kompozytorów oraz formę dwóch jednoaktowych włoskich oper: „Rycerskości wieśniaczej" Pietra Mascagniego oraz „Pajaców" Ruggera Leoncavalla. Następnie 31.03.2015 grupa wykładowców i studentów udała się do Teatru Wielkiego, by obejrzeć obydwa dzieła. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne planowane przez Koło Naukowe Italianistów wydarzenia operowe!
 
Piękne czy wierne? Po prostu: lojalne!
20.03.2015.
 Takie powinno być tłumaczenie zdaniem naszego gościa – Jarosława Mikołajewskiego, italianisty, pisarza, tłumacza i dziennikarza. Była okazja, by porozmawiać nie tylko o przekładach włoskiej literatury, usłyszeliśmy bowiem wiele ciekawych anegdot ze świata ludzi pióra. A przede wszystkim wielu z nas nabrało zapału, by odważniej podejść do literackich tłumaczeń. Współorganizatorem spotkania było wydawnictwo Media Rodzina.
 
Zaproszenie na konferencję
17.03.2015.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Instytut Germanistyki oraz Instytut Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają do udziału w dorocznej konferencji "Wielojęzyczność i międzykulturowość w glottodydaktyce" konferencja odbędzie się w dniach 7-9 września 2015 roku w Instytucie Germanistyki i Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, w nowym gmachu Wydziału Neofilologii UW w Warszawie przy ulicy Dobrej 55. Szczegóły konferencji
 
CERTYFIKATY  PORTUGALSKI
04.03.2015.

Do 30 kwietnia są otwarte zapisy na majowe egzaminy certyfikacyjne z j. portugalskiego (25 – 28 maja). Zainteresowanych zapraszamy na stronę CAPLE: http://caple.letras.ulisboa.pt/ .
Wszelkie informacje dostępne również u koordynatora poznańskiego centrum egzaminacyjnego: Grażyna Jadwiszczak Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Powodzenia!
 
Dotknąć historii
03.03.2015.
 Pięć dni (od 26 lutego do 2 marca) trwała Spedizione dei Cinque studentów III roku filologii włoskiej, którzy postanowili dotknąć dziejów, jakie poznawali w ramach zajęć PNJW. Nic więc dziwnego, że weszli do Rzymu - niczym wojska piemonckie w 1870 r. - przez Porta Pia. W Muzeum Zjednoczenia (nucąc hymn włoski) szukali spodni i butów Garibaldiego, a Muzeum Emigracji przypomniało im losy Włochów na przełomie XIX i XX w. Znaną z zajęć historię Holokaustu sugestywnie ukazywała wielka, rocznicowa wystawa, gdzie zgromadzono wiele pamiątek – w sporej części pochodzących z Auschwitz. Ważnym elementem Spedizione dei Cinque był pobyt grupy na terenie rzymskiego getta.
Czytaj całość…
 
Studenci hispanistyki
23.02.2015.
W ramach dodatkowych zajęć w sem. letnim jest szansa uczestniczenia w sem. spec. dr Arkadiusza Żychlińskiego (IFG &PPG) poświęconych w całości twórczości Roberta Bolaño - jednego z najbardziej kultowych pisarzy latynoamerykańskich: "Melancholia sprzeciwu. Antropofikcje Roberta Bolaño", (konw.), pt. 12.00-13.30, Coll. Novum, s. 420B. Zgłoszenia udziału na adres: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
 
Zapraszamy do udziału w zajęciach
23.02.2015.
 Zapraszamy do udziału w zajęciach "Moja firma od podstaw",które rozpoczynają się 6 marca br. i będą odbywać się w semestrze letnim w piątki od godz. 9.45 do godz. 12.00 w sali 104B na Wydziale Neofilologii.

Podczas trzydziestu godzin warsztatów objętych punktami ECTS studenci mogą zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu:
- modeli biznesowych,
- formalnych aspektów prowadzenia firmy,
- prezentacji pomysłów biznesowych,
- oraz skonfrontować swoje wyobrażenia na temat prowadzenia firmy z przedsiębiorcą.

Celem warsztatów  jest opracowanie pomysłu/rozwiązania/usługi dla zdefiniowanego wcześniej klienta. Dzięki temu studenci nabędą umiejętność analizy swoich pomysłów i rozumienia potrzeb klienta. Pomysły biznesowe o największym potencjale zaprezentują się podczas finału zajęć w Sali Senatu UAM, a laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Warsztaty realizowane są pod okiem specjalistów z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.

Kto może wziąć udział: studenci I stopnia (ostatni rok) i/lub studenci II stopnia
Wymiar godzinowy: 30h
Kiedy: semestr letni 2014/2015
Forma zajęć: praktyczne zajęcia warsztatowe
Udział w zajęciach jest bezpłatny!
Rejestracja odbywa się w systemie USOS.
 
Zobacz też…